Miasto i gmina Buk – dawniej i dziś. Bratki i Margaretki

Posted on Posted in Kwiecień

W czwartek dzieci z grupy Bratki i Margaretki zwiedzały Dawną Synagogę oraz uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych  „Miasto i Gmina Buk – dawniej i dziś”

Przedszkolaki na początku spotkania usłyszały ciekawą historię zabytkowej Synagogi oraz zagrały w grę Memory składającą się z obrazków przedstawiających najciekawsze miejsca Buku i okolic.

Następnie dzieci udały się na antresolę, gdzie obejrzały ciekawy filmik przedstawiający legendę „O drzewie bukowym i księciu Mieszku”. Dzieci rozpoznawały charakterystyczne miejsca dla miasta Buk na dawnych fotografiach oraz pocztówkach.  Z wielkim zainteresowaniem oglądały różne eksponaty m.in.: fragment drewnianej sieci wodociągowej, żelazny miecz rycerski, stare monety, bransoletki, fragmenty Koranu.

Na koniec otrzymaliśmy ciekawą książkę pt.„Legendy Wielkopolski” oraz pocztówki.

Przedszkolaki poszerzyły wiedzę historyczną o swoim mieście. Jesteśmy bardzo wdzięczni  za wspaniałe zajęcia. Bardzo dziękujemy Pani Monice Błaszczak-Mańkowskiej za poświęcony czas!