Tajemnice Kosmosu 🚀

Posted on Posted in Bez kategorii, Styczeń

  W kosmosie jest mnóstwo gwiazd. 🌠 Na nocnym niebie widać ich układy czyli gwiazdozbiory. Dzieci z Róż i Maków poznały niektóre z nich: Oriona, Lwa, Bliźnięta widoczne na zimowym niebie. Potem wykonały gwiazdozbiory według własnego pomysłu. Obejrzały zdjęcia przestrzeni kosmicznej z archiwów NASA, w tym komety i mgławice.

Kolęda w przedszkolu Sióstr Miłosierdzia w Buku 🎄

Posted on Posted in Bez kategorii, Styczeń

Dnia 1 stycznia 2022r. w naszym przedszkolu odbyła się „kolęda” – Ks. Proboszcz Andrzej Szczepaniak wraz z Wikariuszami podczas modlitwy w kaplicy prosili Boga o błogosławieństwo dla naszego domu – przedszkola, dla wszystkich jego mieszkańców oraz osób w nim przebywających. Następnie zostały poświęcone i okadzone wszystkie pomieszczenia w placówce.   

Korona- praca plastyczna Margaretki 👑

Posted on Posted in Styczeń

Dzieci z grupy Margaretki  podczas zajęć dowiedziały się, że zbliża się święto Trzech Króli, którzy złożyli maleńkiemu Jezusowi dary. 👑 Margaretki wykonały pracę plastyczną „Korona”. Przedszkolaki ozdabiały korony według własnej inwencji twórczej.   

Nowy Rok – Róże

Posted on Posted in Styczeń

Pierwszy tydzień Nowego Roku choć krótki To dla dzieci z grupy Róże był bardzo intensywny. Dzieci na zajęciach rozmawiały o przedmiotach służących do mierzenia czasu: kalendarz i zegar. Oglądając film edukacyjny poznały historię zegara oraz mogły zobaczyć jak wyglądały zegary dawniej, a jak dziś. Podczas zajęć utrwalalaliśmy nazwy dni tygodnia wg kolejności występowania, a także […]