„Nowy Rok i Przyjaciele” – BRATKI

Posted on Posted in Luty

„Bratki” podczas zajęć mogły poczuć się jak w teatrze. Panie w ramach zajęć przygotowały krótki teatrzyk „Nowy Rok i Przyjaciele”. Każdy otrzymał bilet z zaproszeniem na to wydarzenie. Nie brakowało wielu wrażeń i emocji podczas oglądania. Uczyliśmy się jakie zasady obowiązują  w miejscach takich jak kino czy teatr.        

Bratki – Muzyka wokół nas

Posted on Posted in Bez kategorii, Luty

  Kolejny tydzień upłynął nam muzycznie. Poznaliśmy wiele instrumentów muzycznych: bębenek, trąbka, harfa, marakasy, bębenek. Słuchaliśmy utworów A. Vivaldiego „Cztery Pory Roku”, „Hejnału Mariackiego” oraz odgłosów różnych instrumentów muzycznych. Naśladowaliśmy ruchem dźwięki oraz tańczyliśmy z wstążkami w rytm muzyki.    

Środka Popielcowa

Posted on Posted in Luty

W Środę Popielcową  przedszkolaki oraz nauczyciele zgromadzili się na  wspólnej modlitwie podczas, której Ksiądz Wojciech dokonał obrzędu posypania głów popiołem.   Ten charakterystyczny obrzęd na początku Wielkiego Postu jest wezwaniem do pokuty i nawrócenia. Popiół uświadamia, że wszystko, co materialne i doczesne przemija. Bóg jest wieczny. A ludzi obdarował nieśmiertelną duszą i obiecał wieczną szczęśliwość w niebie.  

Wycieczka do Poznania – Róże i Margaretki

Posted on Posted in Bez kategorii, Luty

Margaretki i Róże udały się na wycieczkę do Poznania.  Mieliśmy wymarzoną pogodę – od samego ranka uśmiechało się do nas słoneczko! Dzieci miały ogromną frajdę z możliwości podróżowania autokarem. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Rogala, które mieści się w samym sercu Poznania – na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami. Dzieci miały […]

Kino- Przedszkole „Czym jest nuda?”

Posted on Posted in Bez kategorii, Luty

Najmłodsze przedszkolaki brały udział w Projekcie Kino- Przedszkole, pt.  „Czym jest nuda?” Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Dowiedzieliśmy się jak można spędzić wolny czas, jakie atrakcje można zorganizować z rodzicami, kiedy w domu zabraknie elektryczności. Oglądaliśmy również bajki „Pamiętnik Florci”, „Basia i telewizor” oraz „Trefliki”. Nasza grupa odnalazła sposób, co robić aby się nie nudzić.  […]