Uroczystość św. Wincentego a Paulo – Patrona naszego Przedszkola

Posted on Posted in Bez kategorii, Wrzesień

W Sanktuarium Matki Bożej Bukowskiej podczas niedzielnej Eucharystii, o godz.10:30 dzieci wraz z rodzicami i pracownikami z przedszkola Sióstr Miłosierdzia wspólnie modlili się o potrzebne łaski na cały nowy rok przedszkolny. Mszy św. przewodniczył ks. Wojciech Waszkiel. Trójka dzieci z grupy „Róż” na początku Eucharystii wprowadziła sztandar przedszkola, zaś wszystkie dzieci całym sercem śpiewały hymn przedszkola […]

Teatr Eden „Najlepszy przyjaciel”

Posted on Posted in Bez kategorii, Wrzesień

  Siostra Dyrektor Anna z okazji zbliżającej się uroczystości patrona naszego przedszkola św. Wincentego a Paulo (27.09.) zaprosiła wspaniały Teatr Eden z Wieliczki. Nasi artyści przedstawili spektakl „Historia Tobiasza – najlepszy przyjaciel”. Dzieci przypominały sobie, że nikt nie jest sam oraz każdy człowiek ma swojego najlepszego przyjaciela – Anioła Stróża, który pomaga nam iść bezpiecznie […]

Poznajemy zawód lekarza – BRATKI

Posted on Posted in Bez kategorii, Wrzesień

Dzieci z grupy Bratków poznawały podczas zajęć zawód lekarza. W czasie zabawy tematycznej dzieci wcieliły się w rolę lekarza.  Podczas tego typu zabaw staramy się eliminować uprzedzenia dzieci do takich doświadczeń,  jak  badanie stetoskopem, niesmaczne lekarstwa, czy pobyt w szpitalu. Uczymy właściwych zachowań w miejscach użyteczności społecznej i szacunku do odpowiedzialnej pracy lekarza.  

Klub Małego Odkrywcy – MAKI

Posted on Posted in Bez kategorii, Wrzesień

Podczas pierwszych zajęć w Klubie Małego Odkrywcy dzieci miały możliwość pogłębić swoją wiedzę na temat owoców. Dzieci przypomniały sobie, co zrobić, aby móc cieszyć się owocami zimą- jak zrobić soki, przetwory itp. Na zajęciach miały możliwość skosztowania ulubionych owoców.  

Zajęcia Maki- zasady bezpieczeństwa

Posted on Posted in Bez kategorii, Wrzesień

  Podczas zajęć dydaktycznych dotyczących bezpieczeństwa, dzieci z grupy Maków przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy. W przedszkolnej sali ćwiczyły przechodzenie przez przejście dla pieszych. Dla utrwalenia wiadomości dzieci wykonały pracę plastyczną- sygnalizator świetlny. Zagniatanie kulek z krepy to ćwiczenie, które pomaga usprawnić pracę dłoni i palców.