Klub Małego Odkrywcy – MAKI

Posted on Posted in Bez kategorii, Wrzesień

Podczas pierwszych zajęć w Klubie Małego Odkrywcy dzieci miały możliwość pogłębić swoją wiedzę na temat owoców. Dzieci przypomniały sobie, co zrobić, aby móc cieszyć się owocami zimą- jak zrobić soki, przetwory itp. Na zajęciach miały możliwość skosztowania ulubionych owoców.  

Zajęcia Maki- zasady bezpieczeństwa

Posted on Posted in Bez kategorii, Wrzesień

  Podczas zajęć dydaktycznych dotyczących bezpieczeństwa, dzieci z grupy Maków przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy. W przedszkolnej sali ćwiczyły przechodzenie przez przejście dla pieszych. Dla utrwalenia wiadomości dzieci wykonały pracę plastyczną- sygnalizator świetlny. Zagniatanie kulek z krepy to ćwiczenie, które pomaga usprawnić pracę dłoni i palców.          

Pierwsze dni w przedszkolu – MARGARETKI

Posted on Posted in Bez kategorii, Wrzesień

Wreszcie po bardzo długiej przerwie z utęsknieniem wróciliśmy do naszego przedszkola. Od razu ruszyliśmy do pracy i wspólnych zabaw, śpiewów i tańców. Codziennie poznajemy coś nowego i odkrywamy otaczający nas świat. Staramy się codziennie wychodzić na przedszkolny plac zabaw. Tworzymy pierwsze prace plastyczne, lepimy z plasteliny, malujemy farbami. Ćwiczymy wycinanie nożyczkami, wyklejanie, malowanie palcem. Poznajemy […]