Jesień w grupie Bratków

Posted on Posted in Listopad

Dzieci z grupy „Bratki” przywitały jesień poznając owoce i warzywa wszystkimi zmysłami poprzez dotyk, zapach oraz smak. Przyniesione przez Dzieci skarby Jesieni były wielką atrakcją oraz możliwością poznanie ich kształtu i faktury. Codziennie mogliśmy korzystać ze skarbów jesieni, aby w formie zabawy przeliczać na konkretach, porównywać zbiory np. kasztanów, żołędzi, liści, orzechów. Poznaliśmy na jakich drzewach […]

Dzień Pluszowego Misia – Bratki

Posted on Posted in Listopad

W środę  obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Misia. Z tej okazji dzieci mogły przynieść swojego ukochanego pluszaka na zajęcia. Uczyliśmy się ubierać naszym pluszakom skarpetki. Spróbowaliśmy wspólnie zatańczyć oraz zrobiliśmy kilka ćwiczeń gimnastycznych. Każdy miał okazję zaprezentować swojego ulubieńca oraz poznaliśmy części jego ciała. Na koniec zajęć zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.    

11 listopada 2019r. – poczet sztandarowy

Posted on Posted in Bez kategorii, Listopad

W odpowiedzi na zaproszenie Pana Burmistrza Pawła Adam  poczet sztandarowy, składający się z dzieci z grupy „Róż” reprezentował nasze Przedszkole w uroczystym obchodzie Dnia Niepodległości. Dziękczynienie za odzyskanie niepodległości przez Polskę rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Św., następnie udaliśmy się pod pomnik  Bohaterów Ziemi Bukowskiej. Podczas Apelu dzieci złożyły kwiaty w hołdzie poległym Powstańcom.    

Wprowadzenie literki T- Róże – Klocki Logo Rocławskiego

Posted on Posted in Bez kategorii, Listopad

Róże podczas zajęć z wprowadzenia literki T, korzystały z Klocków Logo Rocławskiego. Każde dziecko posiada pudełko. w którym  znajduje się 150 klocków z umieszczonymi na nich literami, cyframi, znakami interpunkcyjnymi i matematycznymi. Zielony szlaczek u dołu każdego z czterech wariantów liter umożliwia właściwe  postrzeganie liter.Dzieci z wielką radością układały różne wyrazy z literką T.

Zajęcia – Róże

Posted on Posted in Bez kategorii, Listopad

W grupie Róż dzieci są kreatywne i pełne pomysłów. Bardzo lubią wykonywać wszelkie prace plastyczne i konstrukcyjne. Ostatnio przedszkolaki wykonały w grupach prace na makiecie pt. „Mój las” oraz indywidualne prace plastyczne – „Jesienne jeże”.  .  

Modlitwa za zmarłych na cmentarzu – RÓŻE I MARGARETKI

Posted on Posted in Listopad

Początek listopada to czas, w którym w szczególny sposób kierujemy swoje myśli w stronę naszych najbliższych, którzy już odeszli do Pana. Margaretki i Róże udały się na cmentarz i odmówiły  modlitwę za zmarłych oraz zapaliły znicze. Dzieci  pamiętały w modlitwie o bliskich zmarłych z rodziny, o tych co spoczywają na cmentarzu, a szczególnie o bohaterach […]