Wycieczka do Zaurolandii w Rogowie

Posted on Posted in Bez kategorii, Wrzesień
Grupy „Róże”, „Maki” i „Margaretki” wybrały się na wspólną wycieczkę autokarem. Celem podróży było zwiedzanie Parku Dinozaurów „Zaurolandia” w Rogowie.
„Margaretki” i „Maki” rozpoczęły zwiedzanie „Zaurolandii” od  edukacyjnego spaceru, na którym dzieci oglądały ekspozycje skamieniałości pochodzących z różnych epok geologicznych, następnie wędrowaliśmy  ścieżką biegnącą wśród drzew i oglądaliśmy  naturalnej wielkości dinozaury. Przypominaliśmy sobie, które dinozaury były mięsożerne, a które żywiły się roślinami
W tym czasie starsza grupa „Róż” uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych. Dzieci bawiły się w geologa. Dla każdego  była przygotowana skamielina. Z tak przygotowanej kostki, dzieci wydobywały zastygnięte muszle oraz małe figurki dinozaurów za pomocą drewnianego narzędzia. Zabawa miała na celu pobudzić wyobraźnię oraz uczyć cierpliwości.
W tym czasie starsza grupa uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych –   Po wspaniałych zajęciach „Róże” udały się na ścieżkę edukacyjną i parki linowy. Zaś młodsze dzieci wyruszył w podróż pociągiem.  Następnie wszystkie dzieci udały się na plac zabaw. 
Po ekscytującej wędrówce, regenerowaliśmy siły jedząc pyszny obiad. Resztę czasu spędziliśmy na pełnym atrakcji placu zabaw. Czas szybko minął i trzeba było wracać do przedszkola.